Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki

Silno, Powiat Toruński, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Poland

close

Change Your Language

close

You can change the language of the BillionGraves website by changing the default language of your browser.

Learn More
English
Register

Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki

Silno, Powiat Toruński, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Poland
edit Edit Cemetery
group_add Add records
border_outer Edit Boundary
Total Records
26
Total Images
31

My Photo Requests

Not finding what you are looking for?

Make a photo request to let nearby users know who you are looking for. Make a Photo Request

Add Records to Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki

Do you have records from Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki?

Add your records to BillionGraves and make them last forever. Add headstone images Add Other Records

Get Started

Get started contributing to Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki. Use the button below to begin a simple step by step process to get started contributing to Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki.
Get Started
Transcribed Records
Untranscribed Images
Flagged Images

Add Records to Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki

Do you have records from Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki?

Add your records to BillionGraves and make them last forever. Add headstone images Add Other Records

Events at Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki

There are no upcoming events scheduled at Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki. Use the button below to schedule one.
Schedule Event
Schedule Event
close
Step 1: Name your event
Step 2: Pick a date
Step 3: Pick a time

Contributors

More

Images

    BG App Images    Supporting Record Images
1 - 60 navigate_before navigate_next

Images of Cemetery

add

Cemetery Information

edit

Number of Images

31

Number of Headstone Records

7

Number of Supporting Records

19

Description

Informacje pochodzą z :http://lapidaria.wikidot.com/cmentarz-ewangelicki-silno Położenie Cmentarz położony terenie płaskim, na północnej stronie wsi, przy głównej drodze (DK nr 654) biegnącej przez wieś, ok. 400 m. na południe od granicy gminy Obrowo z gminą Lubicz. Od północy i wschodu graniczy z lasem, od południa z nieużytkami, a od zachodu ze wspomnianą drogą. Podstawowe informacje Data założenia k. XVIII w. Wyznanie - ewangelicki Ówczesna parafia- Grabowiec (od 1893), przedtem Toruń (parafia nowomiejska) Status-nieczynny Powierzchnia -0,54 ha Nr działki nie wyodrębniono, na terenie142/2 i 2116/1 Kształt pięciokąt zbliżony do prostokąta Najstarszy zachowany nagrobek 1880 Istniejąca dokumentacja ? Zagrożenia -dewastacja Stan zachowania-(częściowo) ODNOWIONY, typ VI Data zamknięcia, likwidacji 1945?, - Układ cmentarza czytelny. Występuje aleja. Brak zarejestrowanych pomników przyrody choć jedno z drzew spełnia kryteria. Nagrobki i inne elementy Nagrobki Rodzaj Istnienie Ilość Data powstania Materiał Uwagi Cenotafy TAK 1 1918? beton symboliczny nagrobek braci Piotrowskich poległych w IWŚ Cippusy NIE - - - - Grobowce NIE - - - - Krzyże TAK 11 II poł. XIX w. - I poł. XX w. żeliwo, beton same podstawy po krzyżach Mogiły obmurowane TAK 68 k. XIX w. - I poł. XX w. piaskowiec, lastryko, beton w tym co najmniej 5 dziecięcych i 3 tumby Mogiły ziemne TAK ? ? - - Obejścia NIE - - - - Obeliski NIE - - - - Płyty poziome NIE 1 1880 ? - Płyty pionowe NIE - - - - Postumenty TAK >13 k. XIX w. - I poł. XX w. lastryko, beton dotyczy nagrobków bez mogił Przyścienne NIE - - - - Elementy Rodzaj Istnienie Ilość Data powstania Materiał Uwagi Mur ogrodzeniowy NIE - - - - Brama NIE - - - - Kościół NIE - - - - Kaplica NIE - - - - Inne TAK 2 2010 drewno krzyż i tablica informacyjna, które powstały w ramach prac porządkowo-remontowych Na cmentarzu pochowani są żołnierze z I wojny światowej (prawdopodobnie groby symboliczne) - bracia Piotrowscy (INS. 19a i 19b) oraz szeregowiec Th. Sodtke (INS. 9). Brakuje tablicy Lisabeth Markwat. Renowacja Prace remontowo-porządkowe na cmentarzu przeprowadzili uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie w ramach projektu "Ślady przeszłości - uczniowie adoptują zabytki" w latach 2008-2010. Koordynatorem był nauczyciel historii Maciej Bandrowski. Uroczyste otwarcie wraz z okolicznościowym nabożeństwem nastąpiło 25 maja 2010 r. Osadnictwo w Silnie Historia Nie jest prawdą jakoby osadnicy olęderscy założyli Silno w 1562 r. Najwcześniejszy zachowany dokument zawarty między olędrami, a starostą złotoryjskim Chomętowskim, o przedłużeniu kontraktu z 1682 r. pozwala przypuszczać, że na pewno osadników sprowadzono ok 40 lat prędzej, tj. ok. 1642 r…
BillionGraves.com
Silno Cmentarz mennonicko-ewangelicki, Created by 13lenar, Silno, Powiat Toruński, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Poland